Printel

Wydawnictwo artykułów

Dom i ogród

Dywaniki łazienkowe – wszystko co musisz wiedzieć

Dywaniki łazienkowe – wszystko co musisz wiedzieć

Patrzysz na łazienkę i zastanawiasz się: „Czy powinienem położyć tu dywanik? Czy moja łazienka naprawdę potrzebuje dywanika?”. Posiadanie dywanika w łazience ma wiele zalet. Mogą one stanowić element dekoracyjny w pomieszczeniu i dodawać koloru i wzoru do monotonnego pomieszczenia lub zneutralizować łazienkę, w której jest dużo kafelków. Ponadto zapewniają one czyste, ciepłe miejsce, na którym można stanąć. Dywaniki łazienkowe zapewniają również antypoślizgową strefę w pobliżu elementów wodnych, takich jak wanna i prysznic.

Ile dywaników warto mieć w swojej łazience

W małej łazience nie powinno się używać więcej niż jednego dywanika. Większa ilość może przytłoczyć całe pomieszczenie. Z kolei duża łazienka może już wymagać kilku dywaników. Na początku jednak zmierz swoją łazienkę i określ, jaką część podłogi ma pokrywać dywan.

Gdzie umieścić dywaniki łazienkowe

Najczęściej dywaniki umieszczane są przed umywalkami. W przypadku umywalki z dwoma zlewami najlepiej wygląda dywanik przed umywalką, a nie dwa małe obok siebie.

Wanna i kabina prysznicowa powinny być wyposażone w dywanik, na którym kąpiący się będzie mógł stąpać. Jeśli obawiasz się poślizgnięcia i upadku z niezabezpieczonego produktu, poszukaj dywaników z antypoślizgowym spodem. Taki rodzaj tego produktu znajdziesz w sklepie tekstyliowo. Dywaniki łazienkowe będą mokre i powinny być wykonane z szybkoschnącego materiału, aby uniknąć pleśni lub uszkodzenia podłogi w przypadku podłóg niepokrytych kafelkami. Dywaniki z gumowym spodem mogą wymagać częstej wymiany, ponieważ materiał może nie wytrzymać wielokrotnego prania. Dywan może również umieścić przed toaletą.

Jak uzupełnić dekoracyjną podłogę z płytek dywanem

Ruchliwe, dekoracyjne płytki podłogowe, które uwielbiasz, powinny być widoczne na dywanikach łazienkowych. Wybierz dywanik w neutralnym kolorze, na przykład w odcieniach szarości lub beżu, wystarczająco duży dla twoich potrzeb, i pozwól kolorowym płytkom błyszczeć. Jeśli próbujesz stonować jaskrawe kolory płytek na podłodze w łazience, użyj neutralnego dywanika, aby złagodzić wygląd pomieszczenia. W łazience z małą ilością kolorów lub takiej, która jest neutralna lub monotonna, potrzebny będzie kolorowy dywanik, który zaakcentuje pomieszczenie i ożywi je. Może to być idealna sytuacja, ponieważ można łatwo zmienić paletę kolorów w łazience, zmieniając tylko kolor dywanu. W przypadku jednolitej podłogi w łazience przydadzą się dekoracyjne dywaniki. Spróbuj dopasować kolor ścian w łazience do wzorów na nim, aby pomieszczenie miało swój motyw przewodni.

Z jakiego materiału powinien być wykonany dywanik

Najlepszy materiał na dywaniki łazienkowe to taki, który jest miękki i szybkoschnący. Powinien być również łatwy do utrzymania w czystości za pomocą odkurzacza, aby usunąć włosy, kurz i brud. Bawełna jest przykładem materiału, z którego powinien być wykonany dywanik. Jest ona miękka w dotyku i szybko schnie, co zapobiega powstawaniu pleśni.

Udostępnij