Printel

Wydawnictwo artykułów

Motoryzacja

Czym jest karta paliwowa i jak ją założyć?

Czym jest karta paliwowa i jak ją założyć?

 

Karta paliwowa to możliwość bezpiecznego, wygodnego płacenia za zatankowane paliwo w ramach posiadanej floty samochodowej. Dodatkową zaletą posiadania kart jest oszczędność na każdym zatankowanym litrze paliwa. Rabaty oraz niskie ceny na pylonie, to nie jedyne zalety wynikające z użytkowania tego rozwiązania! Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać.

Oszczędność czasu i bezpieczeństwo

Posiadając kartę paliwową, kierowca nie musi pobierać, rozliczać, a co najważniejsze — wozić ze sobą firmowej gotówki. Dzięki posiadaniu karty, kierowca unika zbędnych procedur związanych m.in. z kolekcjonowaniem rachunków czy faktur.

Zasięg karty paliwowej

Dobra karta paliwowa (taka jak https://www.flotex.pl/karty-paliwowe/) obsługiwana jest na większości stacji benzynowych w Polsce. Z jej pomocą można płacić przy dystrybutorach takich sieci paliwowych jak ORLEN, BP, Shell, czy AMIC.

Jak działa karta paliwowa?

To banalnie proste. Funkcjonuje ona na zasadzie usługi prepaid, czyli kart przedpłaconych. Oznacza to, że osoba zarządzająca flotą sama decyduje o terminach i kwotach zasilania dedykowanego konta paliwowego. Konto to umożliwia wygodne zarządzanie kosztami paliwa oraz fakturami.
Nie tylko płatność za paliwo

Karty paliwowe to także możliwość bezgotówkowej opłaty za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad, jak A1, A2 oraz A4. Wykaz opłat znajdzie się również w ramach jednego konta paliwowego, na fakturze zbiorczej.
Wygoda dostępna w kilku opcjach

Ustalenie dostępu do płatności kartą oparte jest o zindywidualizowane preferencje. Oznacza to, że osoba zarządzająca flotą samochodową, może wybrać sposób jej autoryzacji, który to powinien odnosić się do jednego z trzech wariantów:
• możliwości zapłaty za tankowanie za samochód z wcześniej zdefiniowanym numerem rejestracyjnym,
• udostępnienie karty na podstawie imienia i nazwiska kierowcy, który upoważniony jest do tankowania dowolnego samochodu, w tym zbiorników zewnętrznych,
• przypisanie karty do danych firmowych, przez co również może być zatankowany dowolny samochód lub zbiornik zewnętrzny, i to przez dowolną osobę.

Co ważne, przy płatności kartą możliwy jest do odnotowania przebieg pojazdu, dzięki czemu analiza, zarządzanie i kontrola kosztów jest jeszcze łatwiejsza.

Pakiety kartowe

Karty mogą być uzupełnione o możliwość płacenia nimi za określone, dodatkowe towary na stacjach benzynowych. Jest to szczególnie pomocne w przypadku dalszych delegacji albo w ramach przyznawanych benefitów pracowniczych.
Procedura wydawania kart

Proces zamawiania kart ten jest szybki, bezproblemowy i odbywa się on-line. Wystarczą podstawowe dane firmowe jak skan KRSu czy CEiDG. Nie wymaga się gwarancji bankowych, czy ubezpieczeniowych. Karta przychodzi pocztą, w terminie do 10 dni.

Udostępnij