Printel

Wydawnictwo artykułów

Sklepy internetowe

Zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych

Zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych

Akumulatory litowo-jonowe są rozwiązaniem bardzo nowoczesnym, posiadającym szereg zalet. Z tego względu są chętnie i często wykorzystywane w różnych urządzeniach codziennego użytku, ale nie tylko. Technologia li-ion zdecydowanie przewyższa tradycyjne akumulatory ołowiano-kwasowe pod wieloma względami, ponieważ charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi. Jakie są zalety akumulatorów litowo-jonowych i gdzie się je wykorzystuje? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Akumulator litowo jonowy – jakie ma zalety

Akumulatory li-ion są bardzo wydajne i cechują się długotrwałą żywotnością, co sprawia, że ich zakup generuje spore oszczędności. Bardzo szybko się je ładuje, ponieważ pełne ładowanie trwa tylko od 2-3 godzin. Ładowanie okazjonalne zajmuje jeszcze mniej czasu, co sprawia, że akumulatory tego typu świetnie się sprawdzają do systemów transportowych pracujących w ciągłym cyklu pracy 24/24. To urządzenia, które są bezobsługowe i dobrze znoszą doładowanie, nie powodując żadnych szkód, jak w przypadku baterii wykonanych w klasycznych technologiach. Ponadto posiadają wysoką pojemność energetyczną, co sprawia, że są najtańszym rozwiązaniem na rynku. Należy podkreślić, że baterie litowo-jonowe są całkowicie przyjazne środowisku, ponieważ nie emitują żadnych, szkodliwych substancji i nie posiadają efektu pamięci, co oznacza, że akumulator można doładować w dowolnym momencie. Dodatkową zaletą jest wysoka gęstość energii, mniejsze gabaryty i lekka konstrukcja – sprawdź sam na: https://www.bater.pl/baterie-litowo-jonowe/

Akumulator litowo jonowy – jakie zastosowanie

Akumulatory li-ion mają bardzo różnorodne i wszechstronne zastosowanie. Wykorzystuje się je w zakładach przemysłowych i logistycznych, branży magazynowo-transportowej (wózki widłowe i podnośnikowe) oraz w różnego rodzaju sprzęcie elektronicznym, takim jak laptopy, telefony, aparaty fotograficzne i inny sprzęt przenośny. Znajdziemy je w przedmiotach codziennego użytku, np. w elektronarzędziach, kosiarkach i odkurzaczach. Ogniwa litowo-jonowe znajdują się w pojazdach elektrycznych typu deskorolki i hulajnogi.

Wybierz najwyższą jakość

Przy wyborze akumulatorów warto rozważyć ofertę doświadczonego producenta akumulatorów litowo-jonowych, firmy Bater.pl.
Oferujemy najwyższej klasy produkty, które cechują się długą żywnością cykli (4000 przy 80 procent DOD) przy znakomitej gęstości energii, są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie zapalają się ani nie eksplodują, a innowacyjny system BMS chroni ogniwa przed przeciążeniem, zbyt niskim napięciem, przepięciem i temperaturą. Akumulatory li-ion cechują się doskonałymi parametrami technicznymi i posiadają wszystkie opisane zalety.

Udostępnij