Printel

Wydawnictwo artykułów

Zdrowie

Catering dietetyczny jako wsparcie w walce o zdrowie

Catering dietetyczny jako wsparcie w walce o zdrowie

Rzadko można dziś spotkać człowieka, który pozbawiony jest problemów zdrowotnych. Bóle stawów, spowolniony metabolizm, nierównowaga hormonalna, nietolerancje… Świat zwariował. Dbanie o zdrowie wydaje się takie trudne. Ale może to tylko wpływ mediów, które na każdym kroku reklamują leki i suplementy? Może za bardzo skupiliśmy się na tym, co jest złe? A gdyby połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć odżywiać organizm od środka, serwując mu zdrowie w smacznych posiłkach?

Catering dietetyczny – wsparcie w walce o zdrowie

Nie musimy nawet potrafić gotować. Możemy to zlecić specjalistom i otrzymywać gotowe dania każdego dnia. Choć zdrowe posiłki kojarzą się często z czymś mdłym i bez smaku – nie muszą takie być. Profesjonalnie przygotowana dieta będzie dobrana według indywidualnego zapotrzebowania organizmu. Może odżywiać i leczyć. W walce o prawidłową wagę, można zdecydować się na dietę redukcyjną lub o niskim indeksie glikemicznym. Niektórzy chwalą sobie dietę ketogeniczną, która potrafi leczyć niektóre schorzenia, odporne na leki konwencjonalnej medycyny. Te opcje proponują firmy dowożące catering dietetyczny.

Catering dietetyczny Radom – również dla alergików

Całodniowe jedzenie na dowóz dla gratka dla osób, które mają alergie i nietolerancje pokarmowe. Koniec z pilnowaniem wszystkiego – zrobi to za nas odpowiednia firma. Dostępne są, na przykład, diety bezglutenowe i bez nabiału. Przy zamawianiu cateringu można też wypisać składniki, których nie chcemy w naszej diecie. Dzięki temu jednocześnie zadbamy o sprawne trawienie i unikanie objawów alergii, a także wykluczymy to, za czym nie przepadamy.

Catering dietetyczny – diety bezmięsne

Weganizm i wegetarianizm jest stylem odżywiania wybieranym przez wiele osób. Niezależnie od tego, czy od wielu lat nie jemy mięsa, czy może chcielibyśmy spróbować, catering dietetyczny zapewni nam zróżnicowane i zdrowe posiłki. Jadłospisy dostarczają białko i warzywa. Takie przysmaki jak zupa tajska na mleku kokosowym zachwyciłaby nawet mięsożerców! 

Udostępnij