Printel

Wydawnictwo artykułów

Zdrowie

Skuteczne sposoby na wyeliminowanie cellulitu

Skuteczne sposoby na wyeliminowanie cellulitu

Problemy z cellulitem, czyli efektem nierównomiernego rozkładu tłuszczu pod skórą dotykają wiele kobiet. Nieestetycznie wyglądające guzki i nierówności, występujące najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu i przedramionach, spędzają sen z powiek, szczególnie przed okresem wakacyjnym. Aby skutecznie walczyć z nimi, nie warto czekać aż do lata, ale rozpocząć działanie już wcześniej. Metod na pozbycie się cellulitu można znaleźć wiele, jednak pojawia się pytanie, które z nich są naprawdę skuteczne? Czy istnieją cudowne środki, dzięki którym uda się go zupełnie zniwelować?

Skąd się bierze cellulit i jak z nim walczyć

Występowanie tzw. „pomarańczowej skórki” wiąże się z podwyższonym poziomem estrogenu w organizmie. Dlatego najczęściej pojawia się u kobiet będących w trakcie dojrzewania, ciąży lub menopauzy. Za jego występowanie odpowiada również niewłaściwa dieta i brak ruchu. Zaburzenia przebiegu procesów przemiany materii na skutek zbyt wysokiej masy ciała i nagromadzonych pod skórą toksyn to prosta droga do wystąpienia cellulitu. Do najczęściej stosowanych sposobów walki z nim można zaliczyć:

  • Zmianę nawyków żywieniowych
  • Zażywanie suplementów
  • Aktywność fizyczną
  • Wykonywanie masażu
  • Peeling
  • Naprzemienne prysznice
  • Stosowanie kremów

O ile część tych metod nie jest zbyt skomplikowana, to jednak przed wyborem odpowiedniego suplementu warto dowiedzieć się więcej o jego działaniu. Ułatwi to ranking tabletek na cellulit, który można znaleźć na stronie: https://vesmed.pl/tabletki-na-cellulit-ranking/. Produkowane z naturalnych składników preparaty regularnie zażywane, pozwolą efektywnie uporać się z problemem nieestetycznej skóry, dodatkowo wpływając korzystnie na cały organizm.

Bańka chińska – na czym polega stosowanie

Z pewnością wiele kobiet słyszało o metodzie zwalczania cellulitu przy pomocy bańki chińskiej. Jej działanie opiera się na pobudzeniu do działania układu limfatycznego, dzięki czemu dużo szybciej usuwa się toksyny z organizmu. Dodatkowo również ujędrnia i uelastycznia skórę. Zabieg bańką chińską można wykonać w domu, poprzez masaż, który pomaga rozbić tkankę tłuszczową. Przy wdrożeniu kilku sposobów szansa na długotrwałe pozbycie się problemu z cellulitem jest dużo większa.

Udostępnij