Printel

Wydawnictwo artykułów

Marketing

Na czym polega MLM? Co znaczy ten skrót

Na czym polega MLM? Co znaczy ten skrót

Najpierw postarajmy się w kilku słowach wyjaśnić, czym jest ten model. MLM, to inaczej marketing wielopoziomowy. Sama nazwa zdradza już bardzo dużo. Polega on na tym, że firma sprzedaje swoje produkty wyłącznie swoim sprzedawcom, po okazyjnej cenie, natomiast oni mają możliwość wyjścia do klienta z produktem w pełnej cenie. Jest to sprzedaż bezpośrednia, która pozwala na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów.

Wielopoziomowość tego modelu polega na tym, że każdy sprzedawca ma możliwość stworzenia swojej własnej grupy poleconych. Otrzymują oni dostęp do produktu oraz bardzo często również szkolenia, które pozwalają im się wdrożyć w działalność firmy. Osoba, która wprowadziła je do swojej struktury, otrzymuje jakieś wynagrodzenie. Najczęściej jest to niewielki procent z obrotu, który wygenerowała grupa.

Firma otrzymuje dostęp do sprzedawców, którzy wychodzą do klienta i dbają o to, aby budować wizerunek marki. Sprzedawcy zyskują możliwość zarabiania w ciekawej branży oraz duże pole do rozwoju. Najbardziej zaangażowane osoby, które zbudują własne grupy poleconych, mogą liczyć również na egzotyczne wycieczki oraz nagrody rzeczowe.

Bardzo dobrze rozumie ten model firma Livioon, która zajmuje się produkcją oraz dystrybucją perfum klasy premium. Spora ich część pochodzi z Francji, która nierozłącznie związana jest z tym biznesem. Osoby współpracujące z Livioon mogą przedstawić klientom szeroką ofertę produktów. Dostępne są perfumy, ale również kosmetyki.

Wady i zalety modelu MLM

Firmy MLM w Polsce pozwalają na uwolnienie się od etatowej pracy, a to jest właśnie to, o czym marzy wiele osób. Jest to praca, która niewątpliwie pozwala zaznać swobody. Możesz pracować tyle czasu, ile chcesz. Nie jesteś w żaden sposób kontrolowany. Niestety ten medal ma dwie strony. Swoboda dla jednych jest zbawieniem, a dla drugich przekleństwem, ponieważ nie potrafią się zmotywować do pracy.

Kolejną zaletą pracy w marketingu wielopoziomowym jest możliwość poznania wielu ciekawych osób, które w przyszłości mogą stać się Twoimi przyjaciółmi. Otaczanie się inspirującymi osobami pozwala podnieść poziom swojego życia.

MLM to dla wielu wspaniała przygoda. Pamiętaj, że niestety jest to zajęcie dla wytrwałych. Na początku możesz mieć problemy z tym, aby sprzedać produkty. Pierwsze odrzucenie może być bardzo bolesne. Konkurencja również jest coraz większa. Dlatego uzbrój się w cierpliwość oraz samozaparcie.

Udostępnij