Printel

Wydawnictwo artykułów

Rodzina

Ciepły sen dla Twojego dziecka

Ciepły sen dla Twojego dziecka

Odpowiednia ilość snu w pierwszym okresie życia twojego malucha to kluczowy aspekt. Niemowlę przesypia aż do 15 godzin na dobę. Aby nie martwić się tym, że dziecko zmarznie w łóżeczku, możesz zadbać o odpowiednie akcesoria.

Najważniejszym elementem jest pościel do łóżeczka dziecięcego. Czym kierować się przy jej wyborze? Przede wszystkim jakością tkaniny, z której jest uszyta. W ten sposób unikniesz reakcji alergicznej twojej pociechy. Dodatkowo wygładzony materiał sprawia, że pościel jest miła w dotyku. Powinna posiadać certyfikat oeko tex 100, który oznacza, że jest w 100% bezpieczna.

Jeśli chcesz mieć swoje dziecko blisko siebie, możesz zakupić kokon dla niemowlaka. W ten sposób może towarzyszyć ci w łóżku, podczas twojego snu. Ty jesteś spokojna, a maluszek czuje twoją bliskość, co wpływa na niego uspokajająco. Wybierając model, możesz dobrać go do wzrostu i wieku bobasa. Gniazdko wykonane z tworzywa antyalergicznego zapewnia maluchowi komfort. Stanowi alternatywę łóżeczka podczas wyjazdów. Jest więc też praktycznym rozwiązaniem dla podróżujących rodziców.

Innym gadżetem, który ułatwi dziecku spokojny sen, jest otulacz muślinowy. Także w tym przypadku znaczenie ma materiał, z jakiego został wykonany. Najlepiej zaopatrzyć się w taki, którego 60% stanowi muślin, a 40% bawełna. Taka „zasłona” doskonale zdaje egzamin nie tylko podczas kołysania dziecka do snu, ale także podczas codziennych chwil z nim spędzanych. Może pełnić funkcję ochronną przed słońcem, owadami, a oddychające surowce, z jakich jest produkowany, utrzymują odpowiednią temperaturę małego ciała.

Nieważne co wybierzesz, każdy brzdąc ma inne potrzeby i wymagania. Najbardziej istotna jest jednak wysoka jakość produktu, a co za tym idzie jego wytrzymałość.

Udostępnij