Printel

Wydawnictwo artykułów

Zdrowie

Filtrat ze śluzu ślimaka – dlaczego warto stosować peeling z jego dodatkiem

Filtrat ze śluzu ślimaka – dlaczego warto stosować peeling z jego dodatkiem

Podstawowym czynnikiem warunkującym ładny wygląd jest gładka i zadbana cera. Coraz częściej jednak bywa tak, że nasza twarz staje się wrazliwa, problematyczna i podrażniona od każdego kosmetyku. Dotyczy to zarówno makijażu, jak i pielęgnacji. Wiele osób od lat zmaga się zaś z różnymi dermatozami czy zmarszczkami. Wszystkie te problemy niestety mocno obniżają samoocenę.

Jak zatem zadbać o cerę, ukoić ją oraz wygładzić? Pomoc niesie tu zastosowanie naturalnych składników pielęgnacyjnych, które są przyjazne dla skóry i stanowią dla niej skuteczną terapię. Na szczególną uwagę zasługuje tu filtrat ze śluzu ślimaka.

Filtrat ze śluzu ślimaka – sos dla skóry

Coraz częściej w przemyśle kosmetycznym wykorzystuje się naturalne składniki. Filtrat ze śluzu ślimaka jest tu jednym ze sztandarowych elementów. Wszystko to za sprawą drogocennych cząsteczek, zbawiennie działających na skórę człowieka – leczy ją, koi i pielęgnuje.

Filtrat ze śluzu ślimaka ma dzialanie:

  • przeciwzmarszczkowe – opóźnia procesy naturalnego starzenia oraz fotostarzenia
  • odbudowujące i wygładzające naskórek
  • lecznicze w przypadku zbyt mocnej ekspozycji na światło słoneczne
  • lecznicze w przypadku naruszenia ciągłości skóry
  • ujędrniające i uelastyczniające
  • wygładzające na blizny
  • efektywne dla rozstępów
  • zbawienne dla skór problematycznych z dermatozami (np. wszelkie odmiany trądzikowe)
  • wykluczające problemy związane z pigmentacją skory

Z uwagi na tak szerokie dobroczynne funkcje, filtrat ze śluzu ślimaka wykorzystuje się do produkcji całej gamy kosmetyków pielęgnacyjnych. Na uznanie w tej sferze zasługuje jednak peeling z filtratem ze śluzu ślimaka.

Peeling z filtrem ze śluzu ślimaka – działanie

Peeling z filtratem śluzu ślimaka występuje najczęściej w postaci enzymatycznej. Taka forma kosmetyku jest przyjazna dla każdej cery, nawet najbardziej wymagającej.

Peeling z filtrem ze śluzu ślimaka delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę, pozostawiając ją dostatnio odżywioną. Wszystkie właściwości tego naturalnego składnika zostają tu zachowane, zaś dzięki fomule peelingu, cenne składniki docierają w głąb naskórka regenerując go od środka.

Całość kosmetyku aktywnie działa w skórze przez dłuższy czas i pobudza procesy odbudowy za sprawą produkcji elastyny i kolagenu. Tym samym, sukcesywnie radzi sobie z problemami skórnymi, na rzecz redukcji zmarszczek, poprawy kolorytu i ujędrnienia cery.

Udostępnij