Printel

Wydawnictwo artykułów

Dom i ogród

Czy warto zainwestować w kominek hybrydowy

Czy warto zainwestować w kominek hybrydowy

Kominki hybrydowe mogą być zasilane zarówno tradycyjnym drewnem, jak i ekologicznym pelletem. Te nowoczesne urządzenia są połączeniem innowacyjnej technologii z dbaniem o środowisko oraz komfortem użytkowania. System grzewczy pozwala cieszyć się płonącym ogniem za szybą kominka, ale również oferuje zautomatyzowany proces palenia pelletem. Warto również wspomnieć o tym, że taki model doskonale sprawdza się w budynkach z rekuperacją.

Czym charakteryzują się kominki hybrydowe na pellet i drewno

Nowoczesne kominki z podajnikiem na pellet i możliwością palenia w nich drewnem są systemem hybrydowym, dzięki czemu pozwalają ogrzewać pomieszczenia zarówno jednym, jak i drugim paliwem. Możliwe jest to dzięki połączeniu tradycyjnego paleniska, w którym umieszcza się drewno ze zbiornikiem na pellet o pojemności umożliwiającej ogrzewanie pomieszczeń nawet przez cały miesiąc.

Kominki hybrydowe charakteryzują się więc uniwersalnością, przy tym są ekologiczne ze względu na rodzaj paliwa. Co więcej, nowoczesne urządzenia są w pełni automatyczne i pozwalają podczas użytkowania ogrzewać budynek.

Wygodne w użytkowaniu automatyczne kominki hybrydowe

Kominek na pellet i drewno posiada szereg zautomatyzowanych rozwiązań, dzięki czemu ich komfort użytkowania jest na najwyższym poziomie. W ofercie KOMINKI – WANAT znajdziemy kominki hybrydowe z automatycznym systemem rozpalania drewna oraz automatycznym systemem przełączania paliw. W ten sposób nawet w momencie awarii czy po odcięciu od energii elektrycznej urządzenie nadal będzie funkcjonować.

Najnowocześniejsze wersje mają wbudowany system Connect Wi-Fi, dzięki czemu użytkownik może sterować kominkiem hybrydowym z urządzenia, które posiada połączenie z siecią WiFi. Te wszystkie dodatki pozwalają pozbyć się typowych problemów związanych na przykład z wychłodzeniem pomieszczeń albo ich przegrzewaniem. Nie ma tutaj również konieczności manualnej obsługi całego systemu.

Czy nowoczesne kominki hybrydowe łatwo utrzymać w czystości

Niektórzy nie chcą zdecydować się na kominek, ponieważ argumentem jest bałagan, który najczęściej występuje wokół paleniska, co wiąże się z częstym sprzątaniem. Wybierając kominki hybrydowe, problem ten już nie występuje. Wszystko dzięki aktywnemu systemowi czystej szyby i podwójnego systemu czyszczenia paleniska. W ten sposób utrzymanie kominka w czystości jest bezproblemowe, a do zadań użytkownika należy wyłącznie ręczne wybieranie popiołu, które wykonuje się bardzo rzadko, ponieważ wyłącznie raz w miesiącu.

Kominek hybrydowy ma jeszcze jedną zaletę, jaką jest kompatybilność z systemem rekuperacji. Warto więc podczas zakupu zwrócić uwagę na to czy urządzenie z płaszczem wodnym posiada dolot powietrza z zewnątrz, ponieważ tylko wtedy występuje możliwość podłączenia do instalacji rozprowadzającej ciepłą wodę w grzejnikach.

Udostępnij